KONST / Litografier / Litografi 9579528
*
nr 957 9528
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Waldemar Sjölander (1906-1988), Kvinnor, 53/60, 1946, motivet: 69x49
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:48:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 15:21:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt grafik kvinna kvinnor litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31
*
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
nr 957 9528
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Waldemar Sjölander (1906-1988), Kvinnor, 53/60, 1946, motivet: 69x49
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 15:21:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt grafik kvinna kvinnor litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31



